Connect with us

У Уельсі пройде всесвітній арфовий конгрес

Новости

У Уельсі пройде всесвітній арфовий конгрес

25 липня 2022 року Кардіффі (Уельс) розпочнеться феєрична музична подія —  відкриття 14-го Всесвітнього арфового конгресу.

Всесвітній арфовий конгрес — World Harp Congress  дійсно глобальна подія, яка об’єднує  представників арфової спільноти з понад 50 країн світу. Ця організація була заснована в 1981 році та офіційно зареєстрована в 1982 році. Сама ідея виникла з Harpweeks в Нідерландах організованих Фіа Бергоут     і Марією Корчинською , які вперше зустрілися ще в 1960 році.

Всесвітній арфовий конгрес проводиться кожні три роки по всьому світу.

Попередні конгреси були проведені в Нідерландах (1983); Ізраїлі (1985); Австрії (1987); Франції (1990); Данії (1993); США (1996);  Чеській Республіці (1999);  Швейцарії (2002);  Ірландії (2005);  Нідерландах (2008); Канаді (2011); Австралії (2014); та Гонконзі, Китай (2017).

Всесвітній арфовий конгрес 2022 року  —  це шестиденна феєрія арф з концертами, сольними концертами, майстер-класами, лекціями, виставками, що стосуються всіх аспектів музикознавства та виконавства грі на арфі. Ця подія прагне сприяти обміну ідеями, стимулювати обмін контактами та заохочувати до створення нової музики для арфи;  фестиваль має на меті відзначити  «універсальність та винахідливість арфи».

Цьогорічний приймаючий комітет очолює  Керіл Томас,  а художній керівник   —   Кетрін Фінч.

Серед запланованих виступів  —  сольні концерти Еммануеля Сейссона та Сівана Магена, на відкритті будуть представлені Гвінет Вентінк та Ремі ван Кестерен. Протягом наступних п’яти днів відвідувачі матимуть нагоду почути, як Марія Луїза Раян та Марсела Мендес виконують варіації Гольдберга Баха, взяти участь у латиноамериканському ритмічному семінарі з Альфредо Роландо Ортісом, а          також послухати  народну, кельтську та джазову музику . Концерти виконають Аннелін Ленартс, Катрін Фінч, Яна Бушкова, Агнес Клеман та багато інших. Конгрес завершиться 30 липня концертом за участю сера Бріна Терфеля,    Олександра Болдачова та шести королівських арфістів.

Приємно, що цьогоріч  на Всесвітньому арфовому конгресі  буде представлена Україна.  Високий рівень професійної майстерності та велику роботу, яка ведеться в Україні, було відзначено дуже почесним призначеням —  Вероніку Лемішенко було запрошено до складу Ради директорів Всесвітнього арфового конгресу.

 

Вероніка – перша та наразі єдина арфістка з України, запрошена до її складу. Вероніку також  було обрано для виступу як солістку з оркестром. 30 липня 2022 року на 14 Всесвітньому арфовому конгресі у виконанні  Вероніки Лемішенко прозвучить твір Пола Паттерсона  «Павуки» для арфи та струнного оркестру!

Побувати на Всесвітньому арфовому конгресі – мрія кожного арфіста.  Це справжнє свято арфового мистецтва та арфістів з усього світу і дуже приємно бути частиною цієї святкової урочистості.  Участь у конгресі – це почесно, це найвищий рівень визнання.

Вероніка Лемішенко одна з найбільш впливових та успішних арфісток сьогодення. Високопрофесійна як солістка, оркестрант, викладач. Вона креативна, відповідальна, активна, має чудові організаторські здібності, дуже любить свій інструмент. В неї є велике бажання та нескінчена енергія для втілення в життя самих сміливих задумок. Вероніка гідно представлятиме Україну на Всесвітньому арфовому конгресі. До того ж, це корисний та необхідний для українських арфістів досвід спілкування й обміну професійними навичками, яким, ми впевнені, Вероніка з радістю буде ділитися з нашими арфістами.

Вам также может понравиться...
Нажмите, чтобы оставить комментарий

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Больше в Новости

Новости

Популярные

Вверх